25.4.2026, 200 km Československem
Text: J.H., Foto: J.H., P. R.
V sobotu 25.4.2026 jsme se zúčastnili akce 200 km Československem. Vyjeli jsme v 5:30 a do Rožnova pod Radhoštěm, odkud se startovalo, jsme dorazili kolem 6:30. Po příjezdu proběhla registrace. Při registraci se objevily první zádrhely – moje přihláška v systému chyběla, takže jsem se musel registrovat znovu. Jelikož mnozí účastnící přijeli se zpožděním, start byl nakonec posunut o hodinu.
Startovalo se v 9.30. Nejprve jsme jeli do Makova, kde jsme se setkali se slovenskými účastníky akce a zde také proběhlo oficiální zahájení. Další zastávkou mělo být Muzeum Pragy v Napajedlech. Bohužel jsme jej nemohli navštívit, protože po příjezdu tam nebyl nikdo, kdo by nám muzeum otevřel.
Oběd byl zajištěný v restauraci Napajedla. Bohužel organizace nebyla jedna z nejlepších, a tak jsme museli na oběd (řízek s bramborem) 2 hodiny čekat. Když se k nám konečně jídlo dostalo bylo ke všemu i studené.
Cíl akce byl na letišti v Kunovicích. Tam proběhlo vyhodnocení, celé akce. Během jízdy jsme odpovídali na otázky, a i když odpovědi byly správné nebyli jsme oceněni.
Domů jsme vyrazili s rozpačitými pocity a pro zlepšení nálady jsme se ještě zastavili na kávu a zákusek. Kolem 20. hodiny večerní jsme byli doma.
Celkově akce bohužel nenaplnila očekávání. Organizace měla rezervy a vzhledem k ceně startovného jsme čekali víc. Věříme ale, že příští ročník bude dotaženější a účastníkům nabídne lepší zážitek. Za klub se zúčastnily dvě posádky.










