26.4.2026, Ze zámku na hrad
Text J.H., foto J.H.
V neděli 26.4.2026 jsme se zúčastnili veteránského setkání v Přerově. Vyjeli jsme v 7:30 a do Přerova dorazili kolem 8:30. Už od začátku byla organizace perfektní. Hned nás nasměrovali na parkování a šli jsme na registraci, kde vše proběhlo hladce. Všichni pořadatelé byli příjemní a startovné bylo opravdu výhodné. V ceně byla navíc snídaně, oběd i káva.
Letos byla zřízená i nová kategorie Junior pro jezdce do 21 let s vozidlem do roku 1970, do níž jsem krásně zapadl i já. Na místě probíhala i výstava veteránů. Na naše auto (jaké) se chodily dívat davy lidí a mnozí si ho i fotili – náš miláček prostě budil velký zájem.
Samotný start byl úžasný, přišlo hodně lidí a atmosféra byla skvělá. I po trase stály spousty diváků, kteří nám a fandili a povzbuzovali nás. Jelo se do Lipníku nad Bečvou a pak do Bystřice pod Hostýnem, kde byl oběd. Řízek s bramborovým salátem byl perfektní a obsluha velmi rychlá.
Následovala jízda na rozhlednu Tučín. Byla tam výstava a prohlídka, ale stoupání do kopce dalo autu i nám zabrat. Pak už se jelo na hrad Helfštýn, kde bylo také prudké stoupání. Na Helfštýně byl cíl celé akce, prohlídka hradu a vyhodnocení.
Akce byla perfektní od začátku do konce. Všichni účastníci v kategorii Junior byli odměněni. Domů jsme dorazili kolem 6. hodiny večer.
Rozhodně doporučuji a příští rok se určitě znovu zúčastním.
https://www.facebook.com/reel/1434436925036322
https://www.facebook.com/photo?fbid=10233223399835169&set=pcb.2911800205825651
https://www.facebook.com/photo/?fbid=35047449551536832&set=pcb.3407876479382400
https://www.facebook.com/photo?fbid=122185163330877440&set=pcb.122185165562877440


